Skip to main content
expo Moederziel - Bokrijk

Feestelijke opening expo Moederziel - moederdag

Event details

Datum

Locatie

Openluchtmuseum

Prijs

Toegangsprijs Openluchtmuseum

Museumticket kopen?

Bestel je tickets hier

Kopen

Over het evenement

Het beste Moederdagcadeau? Een dagje ontspannen en genieten!

Kom samen naar het Openluchtmuseum, vier de opening van onze nieuwe expo Moederziel en duik in fantastische activiteiten die jullie band versterken.

Moederziel - Bokrijk

Verken samen de expo Moederziel

Duik in de gloednieuwe expo Moederziel in het beklijvende verhaal van een vroegere bewoner, ontdek de MOEDERZIELtriptiek van Lieve Blancquaert X Bokrijk, en laat een boodschap achter voor de moederziel(en) in jouw leven.

Moeder en dochter atelier

Maak een Moederziel-tote bag

In het Moederzielatelier giet je zelf een tote bag in het thema. Ga aan de slag met verschillende mooie sjablonen die refereren naar de expo én naar de moederziel in elk van ons. Creëer een tas met betekenis, voor jezelf, voor je mama of een moederfiguur in je leven.

Leuk voor kinderen én volwassenen!

Moederziel

Rondleiding 'Moederziel verbonden'

Ga met een gids op stap langs collectiestukken en locaties gelinkt aan het thema. Wat betekent moederschap vandaag, en in de tijd van onze (over)grootouders? De verhalen van vroeger worden spiegels voor vandaag en geven stof tot nadenken.

Start om 14 u. of 15.30 u. aan de Langgevelhoeve uit Helchteren (nr.41).
Je kan vrij deelnemen, zonder inschrijving. De rondleiding duurt een uurtje.

Muziektrio met viool, accordeon en doedelzak

Feestelijke omkadering

Verwacht je aan de Langgevelhoeve uit Helchteren (nr. 41) - waar de expo Moederziel plaatsvindt - aan live muziek en lekker eten en drinken. Kom genieten van de fijne sfeer en maak er samen een onvergetelijke Moederdag van!

Vragen? Bereid je bezoek voor!

De Openluchtspeeltuin is dagelijks gratis en vrij toegankelijk, van zonsopgang tot zonsondergang. Er is slechts één in- en uitgang, ter hoogte van de geuren- en kleurentuin. Je moet geen ticket reserveren voor een bezoek aan de speeltuin.

Honden zijn aangelijnd altijd welkom in Bokrijk. Er is een hondenlosloopweide voorzien op het domein, rechts van het Infocenter. 

In het Openluchtmuseum zijn aangelijnde honden ook welkom, behalve op het dierenerf* van museumboerderij Duifhuis (nr.10), museumdeel ‘De sixties’ en het peuter- en kleuterdorp in de speeltuin.

*Op deze locatie zijn andere dieren aanwezig, we willen de rust van deze dieren te allen tijde bewaren en de situatie voor alle bezoekers en dieren veilig houden. 

Het Openluchtmuseum is tijdens het Bokrijkseizoen (5 april t/m 2 november 2025) geopend van 10 u. tot 18 u., tenzij anders vermeld op onze website. Je hebt tot uiterlijk 19 u. om het museum te verlaten. Gesloten op maandagen, uitgezonderd feestdagen en de maandagen in de Vlaamse schoolvakanties.

Tickets reserveren is niet verplicht, maar wel altijd handig en goedkoper.

Neen, er kan niet gereserveerd worden voor Fietsen door het Water.

Schrijf je in voor de nieuwsbrief